Світ у 2030 році: цифри та експертна думка

Колумніст The Washington Post, Ішаан Тарур, поділився своїми прогнозами на 2030 рік. Думки автора здебільшого песимістичні, на відміну від інших футурологів. Однак, стаття цікава тим, що містить тези, які підкріплюються цифрами з прогнозів міжнародних організацій та аналітичних центрів.

Демографія

Експерт акцентує увагу на таких тенденціях:

  • Чисельність населення збільшиться на 15% та складатиме приблизно 8,5 млрд осіб (дані ООН).
  • До кінця десятиліття кількість мегаполісів може подвоїтися, і дві третини населення проживатиме в міських центрах.
  • Більше мільярда людей на планеті будуть старше 65 років (дані Національного інституту здоров‘я США).

Експерт вважає, що це змусить уряди країн переглянути політику щодо імміграції та робочої сили.

Зміни клімату

На думку експерта, все погано: навіть якщо задовольнити всі вимоги еко-активістів, то наслідки забруднення будуть відчутними декілька десятиліть поспіль. Однак, є добра тенденція – наміри урядів стати вуглецево нейтральними.

У статті згадується оптимістичне бачення майбутнього від Всесвітнього економічного форуму: нові пішохідні зони у міських центрах, зручний електричний транспорт, скорочення споживання м’яса, чистіше повітря, домінування відновлюваних джерел енергії. Такий прогноз експерт називає «рожевими окулярами» і говорить, що більш вірогідними є складні кліматичні виклики.

Хаотичне урядування

Експерт говорить про загрози для демократії, свободи та приватності. Також зазначає, що існує конкуренція серед держав, а саме гонка за дослідженнями та технологіями штучного інтелекту (згідно прогнозів у онлайн-виданні Economist, штучний інтелект додасть до світової економіки близько 16 трильйонів доларів до 2030 року).

“Той, хто очолить штучний інтелект у 2030 році, буде правити світом до 2100 року”, – згадується заява Інституту Брукінгса з нещодавнього брифінгу.


Більше про статтю – за посиланням.