21 професія майбутнього у сфері технологій

100 Future Jobs (100 професій майбутнього) – дослідницький проект австралійських науковців, мета якого – подивитися на майбутнє роботи в суспільстві, що стає все більш технологічним. Результати дослідження можна знайти на сайті разом з коротким тестом, який допомагає обрати професію майбутнього. 

Розглянемо 21 професію майбутнього у сфері технологій, попит на яку спрогнозували дослідники.

Інженери з адитивного виробництва

Спеціаліст, який створює вироби шляхом 3D-друку. В цілому, адитивне виробництво – узагальнена назва технологій, які передбачають виготовлення виробу за даними тривимірної цифрової моделі методом пошарового додавання. 

Аналітик аномалій автоматизації

Іноді штучний інтелект пропонує рішення або рекомендації, які здаються неправильними, неетичними або просто дивними. За таких обставин звертаються за порадою до аналітика аномалій автоматизації.

Новатор біомімікрії 

Біомімікрія описує процес вивчення та імітації стратегій, що спостерігаються в природі, для застосування їх у вирішенні проблем людства. Наприклад, дослідники моделюють енергозберігаючі системи клімат-контролю за механізмами газообміну в термітних курганах.

Інженер з біодруку

У майбутньому 3D-друк матиме все більший спектр застосування, включаючи друк органічних матеріалів, наприклад, синтетичного м’яса. Інший напрям – це 3D-друк тканин, таких як хрящі, кістки або м’язи, створення імплантатів.

Керівник з цифрового розширення

Керівник з цифрового розширення займатиме стратегічну роль у більшості корпорацій. Він відповідатиме за вибір правильної технології штучного інтелекту та інших технологічних рішень (наприклад, роботів) для вирішення завдань усередині організації. Керівники також впроваджуватимуть робочі процеси, де люди та машини зможуть працювати разом, аби доповнювати один одного.

Розробник ботів-помічників для дитини

Такий розробник створює гуманоїдних роботів, які допоможуть дітям безпечно гратися  або навчатися. Ці боти можуть бути персоналізовані та запрограмовані відповідно до сімейних уподобань, цінностей, правил. Вони читають вірші, персоналізують історії, навчають лічбі та мовним навикам, розвивають загальні знання, розвивають цифрову грамотність.

Дизайнер цифрових імплантів

Прикладом таких імплантів можуть бути трекери здоров’я, які відстежують рівень поживних речовин у крові; пристрої для розширення почуттів, наприклад, діапазону зору або слуху.

Майстер з усунення цифрових несправностей

Якщо ваша домашня мережа не зчитує дані з біоімплантатів, у вашій грі з доповненою реальністю є збої, або ваш домашній робот застряг, прибираючи кухню, то ви можете звернутися за допомогою до місцевого майстра з усунення цифрових несправностей.

Установник енергетичних систем з передачею даних

Установник енергетичних систем з передачею даних створить інтелектуальне домашнє та офісне середовище, налаштоване для оптимізації споживання енергії, а також безперервного навчання та адаптації до поведінки користувачів. Вони зможуть встановлювати пристрої збору даних, аби підтримувати клієнтів для моніторингу та ефективного управління споживанням енергії.

Етичний хакер

Етичні хакери шукають вразливі місця у цифровій безпеці. Вони будуть використовувати ті ж інструменти, що й злочинці-хакери, аби досліджувати системи на наявність слабких місць, включаючи соціальну інженерію, моніторинг соціальних медіа, алгоритмічний аналіз, армії ботнетів та автоматизовані атаки.

Дизайнер гейміфікації

Гейміфікація може бути використана в різних областях – від освіти до охорони здоров’я для покращення результатів навчання або збагачення життєвого досвіду. Дизайнери гейміфікації будуть розробляти ігри для різноманітних областей. Вони можуть спеціалізуватись у певній сфері, наприклад, початковій освіті, охороні здоров’я чи догляді за людьми похилого віку.

Брокери інтегрованих технологій для дому

Брокери спостерігають за сім’єю, аби визначити потреби в домашніх технологіях, потім пропонують відповідний набір (пакет). Приклади таких технологій – побутові роботи, ІТ-рішення для управління даними та конфіденційності, імплантати для моніторингу здоров’я, засоби управління будинком, тощо. 

Розробник з машинного навчання

Машинне навчання (або Machine Learning, ML) належить до методів штучного інтелекту, які вчать комп’ютер самостійно вирішувати різні завдання. Розробниками з машинного навчання будуть інформатиками з досвідом роботи в галузі програмного забезпечення та науки про дані. 

Інженери-мехатроніки

Інженери мехатроніки будуватимуть та оптимізуватимуть роботів. Завдяки набору навичок, а саме знань з механіки, електроніки, теорії управління та комп’ютерного дизайну, мета цього фахівця – оптимізувати здатність робота виконувати роботу, для якої він був створений.

Інженер нових речовин

Речовини, такі як вуглецеві нанотрубки, аерогель, прозорий алюміній або електронний текстиль, змінять наше ставлення до повсякденних речей. Інженери поєднають знання STEM-дисциплін з творчими ідеями для застосунків, які можуть покращити життя. Результатом може бути створення шовкових імплантатів для пошкоджених барабанних перетинок; міцних, легких речовин, що економлять енергію; або речовин, які можна переробляти багато разів протягом життя.

Фахівець з квантового програмування

Квантове програмування є набором комп’ютерних мов програмування, які дозволяють запис квантового алгоритму з використанням конструкцій високого рівня. Фахівцю з квантового програмування знадобляться навички кодування високого рівня, які передбачають детальний аналіз проблем для створення складних алгоритмів.

Фахівець з робот-етики

Такого фахівця хвилюватимуть етичні питання, пов’язані зі штучним інтелектом, роботами, кіборг-технологіями та доповненою/віртуальною реальністю. 

Ремонтник роботів

Такі фахівці будуть обслуговувати роботів та автономні транспортні засоби, аби забезпечити їх безперебійну роботу. Професія передбачає технічне обслуговування апаратного забезпечення, виправлення дефектів. Діяльність також поширюватиметься на електричні компоненти, оновлення прошивки або програмного забезпечення.

Інженер з обслуговування супутникових мереж 

У 2022 році SpaceX може запустити 4000 супутників  для передачі високошвидкісного бездротового сигналу на Землі. Інженери з обслуговування супутникових мереж будуть нести відповідальність за підтримку роботи глобальної бездротової супутникової мережі.

Менеджери тіньових технологій 

Такі фахівці працюватимуть у великих організаціях та допомагатимуть в управлінні технологіями, які офіційно не схвалені організацією, але активно використовуються співробітниками. Оскільки в майбутньому в кожного може бути персональний  віртуальний помічник, біологічний цифровий імплантат або робот – виникне потреба в підтримці таких технологій. Менеджери спеціалізуватимуться на системній інтеграції та сумісності. Вони матимуть досвід у безпеці мереж. 

Фахівець з розумного пилу

Розумний пил — крихітні пристрої, що здатні самоорганізовуватись, та обмінюватись бездротовими сигналами і працювати як єдина система. Передбачається, що базові елементи «розумного пилу» — моти — будуть мати розмір піщини або навіть пилини. Отже, фахівці з розумного пилу знаються на мікроелектромеханічних системах, які виробляють розумний пил для моніторингу природного середовища, стану повітря та води, аби утримувати токсини в безпечних межах. Також ці системи будуть в нагоді у поліцейському спостереженні, адже розумний пил допоможе знаходити та відслідковувати злочинців.

Більше про професії майбутнього читайте в публікації «Професії майбутнього: де отримувати знання?» за посиланням – https://2030talks.blog/future-jobs/.