Креативно! Японський освітній сайт для підлітків

Як зробити освітній сайт для підлітків корисним та цікавим? Добрий приклад я побачила в Японії – https://kids.gakken.co.jp. В публікації розкажу, що розмістили в кожному розділі.

На японському освітньому сайті для підлітків – сім розділів.

Перший розділ – “Самостійне навчання”. Тут зібрана інформація для заохочення учнів проводити незалежні дослідження. Такі дослідження радять організувати на канікулах, аби провести час з користю. Щоб зорієнтувати молодь, обирають теми року.

У 2021 році влітку запропонували дві теми. Перша тема – “Спостереження за природою”. Приклади досліджень – скласти карту живих істот обраної місцевості, дослідити здатність листя відштовхувати воду. Друга тема – “Таємниці їжі”. Приклади досліджень – з’ясувати в чому полягає секрет липкості бактерії натто, провести експеримент зі зміною кольору суші макі.

Проте, цим вибір не обмежується – є великий каталог інших ідей для досліджень. Можна обрати дослідження за параметрами, які підходять учню, врахувавши вид дослідження, тривалість, складність, умови проведення. Також можна пройти діагностику особистості – і сервіс також надасть пораду щодо дослідження. Я пройшла, питання були легкі та забавні: чи страшно кататися на американських горках; чи беру я парасольку, коли за прогнозом дощ; чи є три страви, які я вмію добре готувати і т.д. В результаті, мені запропонували перелік ідей для досліджень. Зображення нижче – як він виглядає.

За бажанням учні діляться результатами проведених досліджень. Для їх оформлення рекомендують спеціальні бланки та пропонують вести щоденник, аби збирати фотографії процесу дослідження, робити нотатки.

Другий розділ – “Наука”. Тут можна знайти три посібника. Перший – “110 чому? Про Всесвіт”, другий – “110 чому? Про екологію”, третій – збірка наукових новин.

Третій розділ для профорієнтації школярів – “Майбутня професія”. Каталог професій – ілюстрований. Картка професії містить наступну інформацію: кому підходить професія за рисами характеру, опис основних завдань, де можна навчатися, які перспективи, рівень доходу, тривалість відпустки, як виглядає робоче місце.

Вражає кількість фільтрів для пошуку професії. Перший фільтр – це вибір професії за галуззю. Другий фільтр – пошук професії за прагненнями: “Я хочу захищати людей”, “Я люблю природу та тварин”, “Я хочу допомагати людям”, тощо. Третій фільтр дозволяє шукати професію за типом локації: завод, офіс, станція і т.д. Четвертий фільтр – за рисами характеру: “Я – лідер”, “Я – упертий”, “Мені легко знаходити спільну мову”, тощо. Наступний фільтр – пошук за тривалістю вихідних (два дні на тиждень, більше трьох днів на тиждень).

Далі – можна побачити рейтинг професій, складений школярами. І, важливо, список доступних можливостей сертифікації для фахівців.

Четвертий розділ – “Навчальна манга”, японські комікси, які пояснюють “все, що багатьом цікаво”. Тут є підрозділ з назвою “Таємна бібліотека”, де зібрані 100+ онлайн-книжок-коміксів. Приклади книжок: “Таємниці вітамінів”, “Таємниці імунітету”, “Таємниці цементу”, “Таємниці освітлення”, тощо. Також є серія книжок-коміксів, які присвячені досягненню Цілей сталого розвитку 2030.

П’ятий, не менш цікавий розділ, – “Екскурсії на завод”. Тут знову можна побачити декілька фільтрів для пошуку – за видом екскурсії (онлайн-трансляція, фільм, 360° відео), за локацією (для офлайн-екскурсій), за тематикою (їжа, напої, транспорт, іграшки, канцелярія, тощо).

Шостий розділ має назву “Словник“. Словник для школярів містить 18000 термінів з тлумаченнями. Можна ввести термін у спеціальному пошуковику або переглядати терміни за алфавітом.

І останній, сьомий розділ, називається “Для батьків”. Тут можна знайти запрошення на конкурси, оголошення, статті про виховання дітей, новини. Можна шукати інформацію за тегами: смартфони, здоров’я, прогулянки, дружба і т.д.

На цьому все 🙂 Сподіваюся, огляд сайту сподобався!

Авторка: Карина Літвінова