Хто такий Уповноважений з питань майбутніх поколінь в Уельсі?

Вчора, переглядаючи інформацію про вебінар “Ministries for the Future in Environmental Law”, де 26 жовтня 2021 року будуть розглядати усталені практики щодо майбутнього в сфері екології, я дізналася про книжку “Міністерство майбутнього” (The Ministry for the Future). Кім Стенлі Робінсон пише про нову (уявну) агенцію ООН, відповідальну за майбутнє поколінь.

Як виявляється, інституціоналізація практик, орієнтованих на майбутнє, вже в дії! Прикладом може бути Future Generations Commissioner for Wales – Уповоноважений з питань майбутніх поколінь в Уельсі, який працює під гаслом “Діяти сьогодні для кращого завтра”.

Порушують актуальні питання: “Якщо ми знаємо, що близько 35% робочих місць у Великобританії можуть зникнути внаслідок роботизації, штучного інтелекту чи комп’ютеризації, що це означатиме для вас, ваших дітей та ваших онуків?”

Діяльність Уповноваженого регулюється Актом від 2015 року “Про добробут майбутніх поколінь”. Документ законодавчо встановлює бачення добробуту в Уельсі. Він визначає чотири виміри добробуту: екологічний, соціальний, культурний та економічний. Акт також запроваджує сім цілей добробуту, які варто розглядати разом: процвітаючий Уельс, сталий Уельс, рівність в Уельсі, здоровіший Уельс, Уельс згуртованих громад, Уельс самобутньої культури та процвітаючої валлійської мови, глобально відповідальний Уельс.

Нинішня Уповноважена з питань майбутніх поколінь в Уельсі – Софі Хоу. Вона взяла на себе цю роль відповідно до Акту та зайняла посаду у квітні 2016 року.

Основне завдання Уповноваженої – допомогти органам влади слідувати Акту для покращення соціального, економічного, екологічного та культурного добробуту жителів Уельсу. Обов’язок Уповноваженої, як зазначено в Акті, полягає в адвокації сталого розвитку: органи влади сприяють у задоволенні потреб сучасних поколінь без шкоди для майбутніх поколінь. Отже, Уповноважена виступає як захисниця потреб майбутніх поколінь та допомагає органам влади мислити довгостроково.

Акт поширюється на визначені місцеві органи влади. Уповноважена буде контролювати та оцінювати їх дії на шляху до цідей добробуту.

Для досягнення цілей визначено п’ять способів роботи:

1. Залучення. Важливість залучення громадян, зацікавлених у досягненні цілей добробуту. Залучені громадяни мають представляти різні сфери суспільного життя.

2. Довгостроковість. Важливість збалансування короткострокових потреб зі здатністю задовольняти довгострокові потреби.

3. Профілактика. Сюди можна віднести дії щодо запобігання проблем, які можуть виникнути в процесі досягнення цілей добробуту.

4. Інтеграція. Урахування впливу органів влади на кожну із цілей добробуту.

5. Співпраця. Взаємодія із зацікавленими сторонами, яка може допомогти у досягненні поставлених цілей добробуту.

Радує, що є гарні приклади того, як Акт впроваджується на місцях по всьому Уельсу. Ознайомитися з переліком прикладів можна за посиланням.