Доповнена реальність для навчання

Доповнена реальність (англ. augmented reality або AR) – це доповнення фізичного світу за допомогою цифрових даних, яке забезпечується комп’ютерними пристроями (смартфонами, планшетами або ж окулярами AR) в режимі реального часу.  У статті хочу розповісти про популярні мобільні застосунки, які дозволяють працювати з доповненою реальністю (AR) у навчальних цілях. А також запропонувати декілька ідей, як ці застосунки можна використати на уроці.

Застосунок Експедиції

Для Android – завантажити
Для IoS – завантажити
Застосунок буде корисним для вивчення анатомії, історії, мистецтва. Найбільш популярними AR-наборами застосунку є динозаври, винаходи Леонардо да Вінчі, скелетна система, Стародавній Рим. Якщо застосунок зацікавив, треба поквапитися, адже у липні 2021 року він не буде доступним в Google Play Market та AppStore. Розробники пропонують завантажити інший додаток – Arts&Culture (для Android – завантажити, для IoS – завантажити), де також є тематичні AR-об‘єкти. Приклад використання застосунку вдома:

Застосунок 3D Bear

Для Android – завантажити
Для IoS – завантажити
Аби доповнити реальність, можна знайти пакети безоплатних об’єктів на теми: літери та цифри, тварини, рослини, базові форми, спорт, будинок, простір для начвання, ін. Недоліком застосунку є те, що деякі об‘єкти є платними для завантаження. Перевага – можна додати власні 3D-об‘єкти у форматі .stl
У бібліотеці застосунку є підказки для проведення уроків з AR. Ось деякі з них:
Історія з AR-персонажами. Запропонуйте скласти історію, використовуючи персонажі з доповненої реальності. Це може бути казка, пригода. Завдання розвиває креативність та творче мислення.
Простір для навчання. Знайдіть вільну від меблів частину кімнати та запропонуйте учням створити комфортний простір для навчання, розставити меблі у доповненій реальності. Використовуйте AR-набори «Home» та «Learning Space». Кожен учень презентує власне бачення простору для навчання.
AR-виставка. Оберіть вільну ділянку на подвір‘ї та запропонуйте створити виставку AR-об‘єктів. Учні можуть розділитися на команди, обрати свою тему виставки.
Відгук на прочитаний твір. Запропонуйте учням сфотографувати сторінку з епізодом, який найбільше вразив, та додати персонажа-емоцію. Фотографія залишиться на згадку про книжку.

Застосунок Google Перекладач

Для Android – завантажити
Для IoS – завантажити
Класною функцією застосунку є переклад тексту у доповненій реальності. Наприклад, можна навести камеру телефону на предмет чи картинку з текстом – і з‘явиться переклад. Так, на уроці іноземної мови можна спробувати перекласти меню або комікси. Такий застосунок може знадобитися у житті.