Екскурсія бібліотекою ресурсів про 2030 рік

Привіт! Дякую, що завітали 🙂

Мене звати Карина Літвінова. Я координую розвиток бібліотеки ресурсів про 2030 рік, і хочу розповісти вам, як наповнюється бібліотека та які в нас є знахідки.

Бібліотека створена, аби допомогти дослідити тенденції майбутнього, які визначатимуть наступне десятиліття. Зараз в бібліотеці є посилання та описи для 50+ різних веб-ресурсів: доповіді, статті, стратегії, сайти проєктів та ініціатив.

Тематика широка – бізнес, екологія, економіка, інновації, наука, інфраструктура, культура, молодь, освіта, ринок праці, світова політика, сталий розвиток, технології, туризм, урядування. Шукати ресурси за темою Ви можете на головній сторінці сайту – https://2030talks.blog.

Більшість ресурсів – англійською мовою. Але ми шукаємо та складаємо рецензії українською мовою. Поки що маємо 8 таких рецензій: https://2030talks.blog/publications.


Спочатку розповім про доповіді. В бібліотеці є ряд доповідей з прогнозами та сценаріями на 2030 рік. Як правило, це комплексні дослідження, проведені за спеціальною методологією. Приклади:


Статті – ще один вид ресурсу в бібліотеці. Зазвичай у статтях про 2030 рік презентують думки експертів щодо тенденцій майбутнього.

Або у статті компанії можуть ділитися цифрами-прогнозами у своїй галузі. Як от компанія Bosch.

Окрема категорія – статті з показниками, які прагнуть отримати країни світу до 2030 року. Це фіксується на спеціальній карті – https://2030talks.blog/#map. Буде цікаво з’ясувати в майбутньому, чи вдалося досягти країнам поставлених цілей.

Нові статті про 2030 рік індексуються пошуковиком Google (розділ «Новини»). Щотижня ми перевіряємо, що нового з’явилося в Інтернеті за запитами “2030”, “in 2030”, “by 2030”, тощо. Найбільш цікавими знахідками ділимося в Facebook-спільноті – https://facebook.com/2030talks. Долучайтеся!


Ще варто розповісти про стратегії. Ці документи приймаються як на державному, так і на місцевому рівнях. Стратегії складають міжнародні організації для окремих сфер суспільного життя. У бібліотеці є декілька таких документів:


У бібліотеці також збираємо посилання на сайти проєктів та ініціатив про 2030 рік. Декілька прикладів:

  • OECD Future of Education and Skills 2030 – проєкт спрямований на формування загального уявлення про знання, навички, настрої та цінності, які потрібні студентам у ХХІ сторіччі.
  • Public Libraries 2030 – проєкт для посилення ролі бібліотек в майбутньому.
  • Home of 2030 – проєкт про будинки майбутнього із вивченням громадської думки, дослідженням інновацій та конкурсами для дизайнерів, архітекторів.
  • Україна 2030 – спільнота науковців, які досліджують питання геополітичного, геоекономічного та геокультурного розвитку в провідних університетах України.

Звичайно, до бібліотеки ми додали всім відомий Порядок денний ООН у сфері сталого розвитку до 2030 року за посиланням. Окремий цікавий напрям – доповіді та проєкти, які присвячені досягненню Цілей сталого розвитку 2030. Приклади:


Звісно, наведений перелік не є вичерпним, тому бібліотека відкрита для надходжень: є опція “Поділитися знахідками” за допомогою короткої, зручної форми.

Всі надходження до бібліотеки оформляються у вигляді картки веб-ресурсу.

Якщо Ви хочете бути в курсі останніх надходжень до бібліотеки, Ви можете скористатися опцією підписки на головній сторінці сайту.

Всі запитання щодо користування бібліотекою Ви можете поставити на сторінці “Контакти” із формою зворотного зв’язку. Вітаються відгуки та пропозиції!

Бажаю продуктивного користування бібліотекою!