20 інновацій, про які говорять в прогнозах на 2030 рік

У бібліотеці ресурсів про 2030 рік є доповіді та статті, в яких говорять про інновації майбутнього. У публікації ми окреслили 20 інновацій, про які можна прочитати на сторінках цих ресурсів.

Автоматизовані ланцюги поставок 

Інновація дозволить налагодити процес, аби поетапно та автоматизовано виконувати щоденні завдання, такі як самонаповнення кошику в Інтернет-магазині та оформлення доставки товарів *.

Автономні транспортні засоби

В таких транспортних засобах будуть вбудовані автомобільні комп’ютери, які зможуть оцінювати стан доріг, вимірювати забруднення навколишнього середовища, сприяти безпечним подорожам та виконувати інші корисні функції *.

Безпілотні літальні апарати 

Йдеться про повітряні апарати, які не мають бортової бригади та якими можна керувати за допомогою комп’ютера або дистанційного управління *.

Біосенсори 

Біосенсори дозволятимуть біологічним системам взаємодіяти зі зразками речовин. Мета такої взаємодії – викликати відповідні фізичні або хімічні реакції, які потім фіксуються датчиками та подаються назовні *.

Віртуальні асистенти 

Віртуальні асистенти виступатимуть цифровими помічниками, які будуть виконувати команди із використанням штучного інтелекту. “У 2030 році віртуальний асистент дев‘ятирічного підлітка допомагатиме у різних справах: від складання реферату до визначення, чи закоханий однокласник, шляхом аналізу соціальної взаємодії” *.

Егалітарні соціальні мережі 

Такі мережі являтимуть географічно розподілені онлайн-спільноти людей, які гуртуватимуться навколо спільних інтересів. Інформація, що передаватиметься в спільнотах, буде зрозумілою для людей різних національностей, адже стане легше розпізнавати будь-яку мову *.

Еко-архітектура 

Будинки еко-архітектури будуть призначені не лише для мінімізації шкоди довікіллю, але й для покращення здоров’я мешканців та заохочення вести здоровий спосіб життя *.

Звуковий світ

Звуковий світ забезпечить контроль людини над  тим, що вона чує, а також над тим, що говорять про неї інші люди *.

Зустрічі у віртуальній реальності

Такі зустрічі відбуватимуться у комп’ютерному тривимірному середовищі, з яким може взаємодіяти людина *.

Інтерфейс “мозок-комп’ютер” 

Інновація передбачає використання мозку як інтерфейсу, замість клавіатури, контролерів, екранних сенсорів та інших інтерфейсів користувача для будь-якого цифрового пристрою. Користувачеві потрібно лише подумки передати команду *. Сигнали, похідні від мозкової діяльності, можуть використовуватися для управління електронними пристроями або роботи з програмним забезпеченням*.

Клікабельний світ

Клікабельний світ являтиме собою простір, де кожен реальний об’єкт буде пов’язаний з цифровою інформацією про нього *.

М‘ясо на рослинній основі 

В майбутньому популярними стануть замінники м’яса – м’ясні вироби на рослинній основі для імітації характеристик натурального м’яса *. Споживання такого м‘яса буде смачніше, дешевше та корисніше *.

Оцифровані запах та смак

Технологія оцифрованого запаху дозволить відчути запах, наприклад, запах лісу, або запахи у фільмах, які переглядає людина *. Оцифрований смак, у свою чергу, буде цифровим способом покращити їжу на основі вподобань людини таким чином, аби вона була смачною і у той же час корисною *.

Пристрої з вбудованим штучним інтелектом

Це предмети повсякденного життя, які будуть розумними. “Штучний інтелект вбудують в різні предмети: від камер до взуття. Наприклад, для того, аби повідомляти виробникам, наскільки продукт є зручним у користуванні та якісним” *.

В рамках цього говорять про сенситивні (свідомі) міста, маючи на увазі особливий рівень розвитку міста – після цифровізації. Це міста, в яких існуватиме експансивний зв’язок між людьми та машинами, бездротові технології, Інтернет речей, машинне навчання *.

Також мається на увазі “мережевий світ” – цифрове середовище, де предмети будуть підключені до мережі. Серед таких предметів: гаджети (телевізори, смартфони, комп’ютери, ін.), будинки, транспортні засоби, офіси  *.

Програмована речовина 

Така речовина має здатність змінювати свої фізичні властивості: форму, щільність, провідність, завдяки перепрограмуванню частинок, з якої вона складається *. “Люди зможуть змінювати дотиком тип поверхні, яка буде елементом інтер‘єрів” *.

Система управління життєдіяльністю 

Йдеться про систему, яка буде аналізувати дії людини, аби допомагати їй вести здоровий спосіб життя, моніторити психічний та фізичний стан, коли це необхідно *.

Система чорної скриньки

Система, яка в міру ускладнення штучного інтелекту трансформується: входи та виходи є зрозумілими, але серединні процеси залишаються загадкою як для користувачів, так і розробників цих систем *.

Соціальні роботи

Такі роботи будуть спілкуватися не тільки з людиною, але й між собою, створюючи мережу та здійснюючи обмін знаннями *.

Цифрові копії 

Цифрові копії будуть дублікатами фактичних (або потенційних) фізичних об’єктів, що забезпечуватиме точне моделювання елементів *.