Про відеозв’язок майбутнього

У травні 2021 року дві відомі технологічні компанії Google та Microsoft поділилися баченням відеозв’язку майбутнього.

Голографічний відеочат від Google

“Голографічний” чат з ефектом присутності Project Starline – вражаюча технологія від Google. Технологія дозволить людям відчути себе близько один до одного, навіть якщо вони знаходяться в різних містах або країнах. Співрозмовник буде «тривимірним» і реального розміру. ЗМІ називають таку технологію відеочатом майбутнього.

В цілому, проект являє собою складний апаратно-програмний комплекс та забезпечує досвід, який можна порівняти з бесідою крізь прозоре скло. Google показала концепцію на конференції I/O 2021. Про технологію пишуть в блозі Google.

Поки що технології Project Starline працюють тільки в деяких офісах Google. Основна мета компанії – зробити систему більш доступною. Проте, дата випуску невідома.

Можна переглянути відео-презентацію прототипу:

Відеоконференції від Microsoft

Нове відео розповідає про бачення відеоконференцій майбутнього – з великими екранами, які допомагають побачити колег в реальному розмірі. Microsoft уявляє кімнати для переговорів із камерами на рівні очей для покращення зорового контакту. Просторовий звук надає відчуття ніби віддалений колега присутній в кімнаті.