ФУТУРИСТИЧНО! Весна, 2021

Що ЗМІ називають “футуристичним”? У публікації – огляд новин про футуристичне навесні 2021 року. Більше кейсів – на Facebook-сторінці 2030talks.

Острів-парк

На Манхеттені відкрили острів-парк, який наче висить в повітрі. Унікальний для міста Little Island – острів площею близько 10 000 м2, який побудували на 132 бетонних колонах біля берега річки Гудзон.

Джерело новини: Dezeen, 27.05.2021

Портал, який з’єднує міста

Встановили портал «Вільнюс-Люблін», який з‘єднує міста. Організація, проектування та реалізація проекту тривали 5 років. Портали розташовані на відстані 606 кілометрів, мають вигляд кола – великі екрани, камери та підключення до Інтернету. Це дозволяє їм показувати, що відбувається в режимі реального часу в іншому місті. У Вільнюсі такий портал розташований недалеко від залізничного вокзалу, а той, що знаходиться в Любліні, – на центральній площі міста. Команда проєкту хоче побудувати “мости” до Рейк’явіка та Лондона.

Джерело новини: Vilnius Tech, 26.05.2021

Супермаркет без кас та продавців

Багато хто, напевно, чув про супермаркети Amazon без кас та продавців у Великобританії та США. Покупці сканують додаток для смартфона на вході, а потім просто набирають продукти у кошик. Що саме вони купують, система визначає автоматично. На виході клієнти так само автоматично отримують рахунок. У травні такий супермаркет відкриває Continente Labs у столиці Португалії. Площа супермаркету – лише 150 м.кв. На даху встановлені 200 камер та на 400 полицях вбудовані сенсори. Все працює завдяки центральній системі та 20 км кабелю. 

Джерело новини: Retail Detail, 31.05.2021

Плавучий острів-курорт

Архітектори Margot Krasojević Architects хочуть побудувати плавучий острів-курорт з океанічного сміття до 2025 року. Як локацію архітектори обрали Індійський океан біля узбережжя Кокосових островів. Індійський океан значно потерпає від забруднення пластиком. На курорті будуть розміщені як готельні номери, так і кемпінг для гостей.Фундамент буде побудований із заповнених сіткою мішків з переробленими океанічними відходами: скляними пляшками, гумовими шинами, пакетами, пластиком.

Джерело новини: Thrillist, 28.05.2021

Безпілотні автобуси

У травні 2021 року починають тестувати безпілотні автобуси у Великобританії, відомі як Auto-Shuttle. Цей вид транспорту може перевезти до 10 людей. Пересування буде автоматизованим, але в транспортному засобі перебуватиме оператор безпеки. Автобус може їхати зі швидкістю 32 км / год та має пробіг між зарядами в 100 миль (161 км)

Джерело новини: BBC, 27.05.2021

QR-код з дронів

Дронвертайзинг – спосіб розповсюдження реклами за допомогою дронів (безпілотних літальних апаратів). Реклама банерів у повітрі використовується вже давно, однак, сфера дронвертайзигу постійно розвивається: нещодавно всіх здивувало шоу з дронами. Захід відбувся в Китаї до річниці запуску китайської гри Princess Connect! Re:Dive. Півтори тисячі дронів утворили QR-код у небі над Шанхаєм. Дрони спершу сформували логотип гри, анімували рухи персонажів, імітуючи їхню боротьбу, а наприкінці об’єдналися у великий QR-код, який вів на головну сторінку гри. ЗМІ сказали, що це реклама майбутнього.

Джерело новини: Vice, 20.04.2021

Голографічний чат

“Голографічний” чат з ефектом присутності Project Starline – вражаюча технологія від Google. Технологія дозволить людям відчути себе близько один до одного, навіть якщо вони знаходяться в різних містах або країнах. Співрозмовник буде «тривимірним» і реального розміру. ЗМІ називають таку технологію відеочатом майбутнього. В цілому, проект являє собою складний апаратно-програмний комплекс та забезпечує досвід, який можна порівняти з бесідою крізь прозоре скло. Google показала концепцію на конференції I/O 2021. Поки що технології Project Starline працюють тільки в деяких офісах Google. Основна мета компанії – зробити систему більш доступною. Проте, дата випуску невідома.

Джерело новини: блог Google, 18.05.2021

Незвичайний пікап

Tesla Cybertruck побачили на вулицях Нью-Йорка. Це — електричний фургон на основі пікапа у стилі кіберпанку, що планує випускати Tesla Inc. У березні Ілон Маск пообіцяв, що оновлена ​​версія Cybertruck з’явиться у другому кварталі 2021 року. Згідно з останніми підрахунками фан-спільноти Tesla, кількість попередніх замовлень на Tesla Cybertruck перевищило один мільйон.

Джерело новини: Daily Mail, 9.05.2021

Cтанції зарядки для електромобілів

Audi планує будувати фірмові станції зарядки для електромобілів Audi Charging Hub. На концептуальних зображеннях – футуристичний центр зі світлодіодним освітленням і декількома зарядними станціями. Audi запропонує приємний відпочинок у залі відпочинку, поки електрокар власника заряджається. У приміщенні будуть різноманітні закуски, напої та непродовольчі товари. 

Джерело новини: Auto Week, 25.05.2021