ФУТУРИСТИЧНО! Літо, 2021

Що ЗМІ називають “футуристичним”? У публікації – огляд новин про футуристичне влітку 2021 року.

Супермаркет з теплицею на даху

У німецькому Вісбаден-Ербенхаймі відкрили супермаркет REWE з теплицею на даху. Це перший супермаркет в Європі, який поєднує в собі роздрібну торгівлю з базиліковою та рибною фермами. Вирощений базилік будуть постачати в 480 супермаркетів мережі REWE. Архітектори подбали про екологію. Деревина є ключовим елементом в дизайні будівлі. Працює інтелектуальна система охолодження та опалення, 100% зелена енергія. На даху використовують дощову воду для фермерства.

Джерело новини: Horti Daily, 1.06.2021

Електричні автономні човни

В Амстердамі тестують електричні автономні човни. Міський водний шлях перевищує 100 кілометрів (60 миль). Футуристичні човни – невеликі, повністю автономні та електричні,  слугуватимуть для перевезення пасажирів та збирання сміття. Інновація впроваджується в рамках проєкту Roboat, над яким працюють Амстердамський інститут передових рішень та Массачусетський технологічний інститут. Мета проєкту – розробка нових способів плавання суден по водних шляхах без участі людини у керуванні. 

Джерело новини: AP News, 3.06.2021

Вертоліт-рюкзак

Футуристичний винахід від компанії CopterPack нещодавно здійснив перший політ на пляжі в Австралії. Він працює на вертолітному двигуні та роторі, які прив’язані до спини людини. На сайті CopterPack пристрій описується як електричний вертоліт-рюкзак із самовирівнювальним автопілотом.

Джерело новини: India Times, 3.06.2021

Тунелі для транспортування вантажів

500 км тунелів для транспортування вантажів – футуристично?! Проєкт з автоматизованого підземного транспортування товарів у Швейцарії став на крок ближче до реальності. У червні 2021 року швейцарський сенат дав зелене світло законодавчому врегулюваннню ідеї. Cargo sous terrain (CST) звучить як наукова фантастика: побудувати 500-кілометрову мережу тунелів для транспортування вантажів між зайнятими містами Швейцарії. Завершена мережа повинна бути готова приблизно до 2045 року загальною вартістю 30-35 млрд. швейцарських франків. 

Джерело новини: Swiss Info, 3.06.2021

Плавуче місто

Що таке Maldives Floating City? У зв’язку із загрозою підвищення рівня моря на Мальдівах, урядовці острівної держави анонсували будівництво першого у світі плавучого міста. Цей сміливий проект міг би слугувати зразком того, як деякі громади можуть пережити майбутнє, пов’язане зі зміною клімату. Плавуче місто побудують в лагуні у вигляді шестикутних лабіринтових рядів. Будинок коштуватиме 250 000 доларів. Місто матиме всі зручності – магазини, громадські місця та школи.

Джерело новини: Free Think, 7.06.2021

Вловлювач морського вітру

Новітня розробка – вловлювач морського вітру (Wind Catcher) може підвищити конкурентоспроможність вітряної енергії вже у 2022-2023 роках. У порівнянні з морськими вітряними електростанціями така розробка зменшує використання площі на 80%. Кожен вловлювач вітру виробляє енергію для 80 000 домогосподарств.

Джерело новини: Recharge, 7.06.2021

Човен, який збирає океанічне сміття

Триває розробка човна The Manta, який збиратиме океанічне сміття. Якщо все вдасться, човни запустять у 2024 році. Один човен збиратиме від 5 до 10000 тонн сміття на рік. The Manta збирає як макровідходи, так і дрібне сміття від 10 міліметрів на глибині до одного метра. Човен може працювати до 20 годин на день, сім днів на тиждень. Після сортування весь пластик буде подрібнюватися на гранули. Гранули перероблятимуться в енергію для живлення човна.

Джерело новини: The Inertia, 8.06.2021

Електромобіль на сонячній енергії

Компанія Aptera презентувала ультрафутуристичний електромобіль на сонячній енергії. Навіть за невеликого акумулятора, висока ефективність автівки та функціональна сонячна енергія дозволять подорожувати на великі відстані. Для звичайних щоденних переїздів сонячна панель може забезпечити більшу частину необхідної електроенергії. Дизайнерський прототип розробили півроку тому. Компанія швидко набрала тисячі попередніх замовлень та мільйони доларів фінансування. 

Джерело новини: Electrek, 9.06.2021

Літаючий автобус

Інженери з США представили проєкт Kelekona – літаючий безпілотний автобус на 40 місць. Винахідники хочуть вирішити проблему заповнених маршрутів у великих містах. Транспортний засіб зможе виконувати вертикальні зліт та посадку з електричним підйомним механізмом. В автобус вбудують 8 вентиляторів, що управлятимуть кожним етапом польоту.

Джерело новини: TechXplore, 11.06.2021

Вежа з 99 островів

Задумка групи японських архітекторів: побудувати футуристичну вежу з 99 плавучих островів у масивному китайському місті Шеньчжень. Висота пропонованої вежі – 268 метрів. З одного боку, це – цілісна вежа. З іншого, це – колекція веж, які символізують майбутнє суспільств у епоху різноманітності.

Джерело новини: Zme Science, 26.06.2021

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s