Гаджети у 2030 році: задумки high-tech компаній

Про задумки на 2030 рік мало хто говорить, але деякі цікаві передбачення вдалося знайти.

AR-лінзи від Apple

Аналітик Мінг-Чі Куо розказав, що компанія Apple планує продовжувати свій розвиток у сфері віртуальної та доповненої реальності. Тому до 2030 року випустить контактні лінзи, оснащені технологією доповненої реальності. Пристрій не матиме власного «мозку» – все обчислення будуть відбуватися на смартфоні. Таким чином, контактні лінзи від Apple, як і Apple Watch, будуть прив’язані до iPhone.

Супершвидкі iPhone

Колишній керівник Apple Джон Скаллі заявив, що iPhone у 2030 році буде в мільярд разів швидший, ніж перший iPhone, який Стів Джобс представив в 2007 році.

Інтерфейс «мозок-комп‘ютер»

Neuralink – стартап Ілона Маска, який працює над підключенням людського мозку до штучного інтелекту. До 2030 року в рамках проєкту Neuralink будуть доступними комерційні нейроінтерфейси, здатні вловлювати мозкову активність і обробляти сигнали без ризику відторгнення організмом.

Розсувні смартфони та ноутбуки

Йдеться про можливість згинати смартфон, отримуючи за потреби планшет великої діагоналі та телефон меншої діагоналі. Рік у рік high-tech компанії випускають нові моделі таких смартфонів, які демонструють на виставках та презентаціях. Видання Wired називає такий дизайн смартфонів дизайном майбутнього.

Аналогічно, футуристичним вважається RollTop ноутбук з гнучким 17-дюймовим дисплеєм, який може згортатися як рулон паперу. Ноутбук оснащений складаним OLED дисплеєм, який підтримує сенсорне управління. Девайс можна перетворити в 13-дюймовий планшетний комп’ютер.

Універсальні роботи-помічники

Приклад такого робота – Samsung Bot Handy, який продемонстрували на tech-виставці CES 2021. Samsung Bot Handy – це робот, який рухається, розпізнає предмети за допомогою камери, оцінює матеріал, щоб визначити його силу для виконання завдань (наприклад, наповнити келих вина, завантажити посудомийну машину, підняти одяг тощо). В майбутньому такі роботи можуть бути більш компактними та, відповідно, популярними. Говорять, що у 2030 році роботи також будуть соціальними – вони спілкуватимуться не тільки з людиною, але й між собою, створюючи мережу та здійснюючи обмін знаннями.

Турботливі гаджети

Гаджети, які будуть вас добре знати та розуміти, – задумка, яку прагнуть реалізувати. Експерти у статті про майбутнє говорять про пристрої з вбудованим штучним інтелектом (англ. AI-imbedded devices) – предмети повсякденного життя, які будутть розумними. “Штучний інтелект вбудують в різні предмети: від камер до взуття. Наприклад, для того, аби повідомляти виробникам, наскільки продукт є зручним у користуванні та якісним”.