Скільки коштуватиме найдорожчий NFT у 2030 році?

На краудсорсинговій платформі передбачень Metaculus відкрили нове запитання про 2030 рік – «Скільки коштуватиме найдорожчий NFT у 2030 році?». За тиждень передбаченнями поділилися 24 користувача. Станом на 23 березня 2021 року середня оцінка – $116 мільйонів.

NFT – non fungible tokens, що дослівно перекладається як «незамінювані токени». Токен – позначення сутності, своєрідна мітка в системах, які пов’язані з блокчейном і записані в нього.

Кожен NFT індивідуальний, іншого однакового – немає, і не може бути. Така властивість NFT дає можливість використовувати його як цифровий сертифікат, що підтверджує право власності на цифровий і навіть фізичний продукт.

Данило Цьвок, директор з питань розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності,  ДП «Український інститут інтелектуальної власності (Укрпатент)» в колонці для AIN.UA розповів, що предмети цифрового світу продають за лічені хвилини. Дружина Ілона Маска, співачка Граймс, за 20 хвилин заробила $6 млн, продавши цифрові малюнки і відео у вигляді NFT-токенів; кліп американського баскетболіста Леброна Джеймса було продано за $200 000, а бренд Rtfkt Studios, що спеціалізується на створенні віртуальних кросівок, продав колекцію із 600 пар загальною вартістю в 3,1 млн лише за 7 хвилин. В лютому 2021 року обсяг ринку NFT склав $340 млн.

Спостерігати за передбаченнями громадськості щодо максимальної вартості NFT у майбутньому можна за посиланням.