План розвитку громади Редланда (Австралія) до 2030 року

Редланд – район місцевого самоврядування на південному сході Квінсленда в Австралії із населенням 131 тис. осіб у 2006 році.

В 2010 році Голова громади Мелва Гобсон ініціювала розробку Плану розвитку громади Редланда до 2030 року, аби сформувати спільне бачення майбутнього. До розробки Плану долучилися 3000 осіб: громадські лідери, бізнес, місцева влада.

“Ми спілкувалися з мешканцями через інформаційні бюлетені, веб-сторінки, семінари, опитування, подання звернень, виступи та мистецькі проекти, застосовуючи спеціальну широкомасштабну програму консультацій (far-reaching community consultation program)”, – зазначає Мелва Гобсон.

Разом з цим проводилися освітні заходи для громадян, аби забезпечити розуміння того, що відбувається на глобальному, регіональному та місцевому рівнях, дослідити історію та ціннісні орієнтири громади.

В цілому, провели близько 40 різних заходів. Найбільш цікаві з них – мистецька програма “Історії Редланда”, яка об’єднала митців та жителів громади, аби поділитися баченням майбутьного за допомогою пісень, фільмів, живопису, скульптури, фотографії, віршів. Також проводилися дослідження та дебати про фактори, які впливають на майбутнє громади.

Для розробки Плану були створені громадська референтна група (Community Reference Group) та онлайн-спільнота із забезпечення зворотного зв’язку (Online Community Feedback Network), з якими місцева влада й надалі співпрацюватиме задля реалізації Плану.

В результаті, вдалося створити банк візій та думок, на основі яких склали чернетку Плану у взаємодії з громадською референтною групою. Фінальний результат – за посиланням. Ключове питання Плану – “Як ми підтримуємо та покращуємо те, що любимо в Редланді, та зустрічаємо очікувані виклики?”

У Плані виокремили вісім секторів для досягнення результатів. Для кожного сектору визначені пріоритети, цілі та дії. Також є інструментарій для оцінки прогресу протягом 20 років.

На останніх сторіках плану – розділ “Наступні кроки”, де вказано, коли та як місцева влада буде використовувати План, оцінювати результати та звітувати. План будуть переглядати разом із громадськістю кожні п’ять років.